21 września 2025 r., o godz. 10.00, zapraszamy na niecodzienny spacer po miejskiej przestrzeni z dr. Bogdanem Klochem. Spotkajmy się by wspólnie zanurzyć się w opowieści o mieście, zapisanej w kamieniu i murze. To peregrynacja nie tylko przez ulice i zaułki, ale również przez czas – ku miejscom zapomnianym, przemilczanym, nieistniejącym. Będziemy przyglądać się budowlom i ich otoczeniu, odkrywając ślady tego, co minione, a wciąż obecne w strukturze miasta. Nie zapomnij o aparacie!
Zbiórka 21 września 2025 r., o godz. 10.00 – Urząd Miasta przy ul. Bolesława Chrobrego 2
Wydarzenie bezpłatne
Na obszarze dawnego powiatu rybnickiego w ramach państwa pruskiego rewolucja przemysłowa przyniosła szybki rozwój przemysłu wydobywczego.
Zapraszamy do naszego muzeum – odkryj stałe i czasowe wystawy, zajrzyj do dawnego ratusza i zobacz Rybnik z zupełnie nowej perspektywy. Czekamy na Ciebie!